Yeniden Geliştirilen BMW 7 Serisi

İlkini 1977 yılında yaptığı ve yıllardır Bavyera merkezli şirketin araç gamındaki en lüks model olagelen BMW 7 serisi yenilendi.2009 yılında görücüye çıkan beşinci nesil F01 versiyonu herkesin zevkine hitap etti ve giden E65 modeline göre daha çok göze hitap etti.

Ancak, iyisini yapmış olmak, BMW için yeterli ve biraz duralım denilecek bir durum değil bu nedenle 2013 model 7 serisi geliştirilmiş olarak geliyor.


Çekici kaportanın altında şirketin sunduğu tüm yeni motor ve şanzıman beklenirken, şu anda başka bir stil ve mekanik yükseltmeleri konusunda fazla bilgi yok ama beklentileri bir adım daha yukarıya taşıyacak geliştirmeler kesin gibi..

Dedikodular da 7 serisinde kullanılan ActiveHybrid 7 in daha verimli olması için çalışmalar yerine, mevcut modellerde kullanlan ve kabul görmüş  ActiveHybrid 5 ile daha yeşil ve daha hızlı bir sürümü olacak biçimde geliştirileceği yönünde. BMW ActiveHybrid 5  sürümünü aynen 7 serisinde de kabul ederse, bu büyük makinada yakıt ekonomisini geliştirmek için  V8-hibrid motor yerine altı silindirli hibrid motor kullanılacağı anlamına gelmekte.
Hibrid versiyonu yanında, 740i 750i ve 760i modellerinde de revizyonlar olacaktır. Yeni Alpina sürümü, B7 de muhtemelen yeni, geliştirilmiş 7 serisi modeline dayalı olarak 2013 modelde piyasaya sunulacak.7 serisi geliştirmeleri ve 2013 model çizgileriyle ilgili kesin bilgiler kıt, ama BMW yaklaşan Motor Show’da yeni 7 serisi hakkında daha fazla ip ucu verecektir..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.