Yeni Toyota Auris Wagon 2013

Japon otomobil devi Toyota, Auris ailesinin yeni modellerinden olan Station Wagon ve 2013 Verso MPV modellerini 2012 Paris Otomobil Fuarın’da tanıtacağını duyurdu.

Yeni özellikleri olan Auris Wagon 2013’ü sizler için araştırdık ve sizlere sunuyoruz. Yere 55 mm daha yakınlaştırılan Yeni Auris Wagon 2013 daha düşük sürüş pozisyonu ve ağırlık merkeziyle daha rahat ve daha güvenli bir sürüş imkanı tanıyor. Aynı segmentteki araçların arasında şüphesiz en iyisi olan 0,28 Cd sürtünme katsayısı ile sürüş çevikliği dahada artan Yeni Auris Wagon’un bu mühendislik harikası projesi ile yakıt tüketiminde de oldukça tasarruf sağladığı belirtiyor. Aracın gövdesinde kullanılan çelik malzemeden dolayı ağırlığı 40 kilogram azaltılmış ve aracın gövde mukavemeti %10 oranında arttırılmış.

Bu modelde motor seçeneği de kullanıcın istekleri doğrultusunda hazırlanmış.Yeni Toyota Auris Wagon 2013’te Benzinli, dizel ve ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan hybrid motor seçenekleri mevcut. 1,3 ve 1,6 litre benzinli motor seçenekleri, 1,4 dizel ve nikel-metal hibrit pil sistemi ile 1,8 litre benzinli ya da elektrikli motor seçenekleri yeni Auris Wagon’da mevcut olmaktadır. Motorların teknik detayları henüz açıklanmamıştır.


Yeni Auris 2013 Wagon, hatback versiyonunda kullanılmış motorlara sahip olacak ve kendi klasmanında ilk kez hybrid motor kullanılan araç olacak.

Diğer bir haberimiz ise Toyota markasının yeni tasarımı ile baştan aşağıya güncellenmiş yeni nesil Toyota Verso da Auris Wagon 2013 ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunulacak. Sadece bir motor seçeneği ile tasarlanan yeni Verso ‘da daha çevreci ve daha fazla performanslı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.