Yeni Nissan Micra Performans, Güvenlik ve Yakıt Tüketimi

Özgün tasarımı, kendisinden beklenmeyen ferah iç mekanı, nissan kalitesi ve kompak dizaynı ile dikkat çeken Micra, yeni modeliyle performans, güvenlik ve yakıt tüketimiyle daha fazla göz dolduruyor.

Dizelleri kıskandıran 3 silindirli 80Hp beygir gücü üreten 1,2 litre benzinli motoru ile Micra, şehir dışı yakıt tüketimini 4,3litre/100km ye kadar düşürebilmekte. Yakıt tüketim değerleriyle kullanıcısını, özellikle şehir içi kullanımı çok olan kişileri tatmin etmeye hazır nissan micralar 29.000TLden başlayan uygun ödeme koşullarıyla nissan bayilerinde sizleri bekliyor.

Yeni Nissan Micra üç tip frenleme sistemi ile sizi güvenli bir mesafede durdurabilmek çalışmaktadır. ABS fren sistemi, ani frenlemelerde tekerlerin kilitlenerek otomobilin kontrol dışına çıkmasını önleyerek, direksiyon kontrolünün sürücüde kalmasını ve güvenli olarak otomobili durdurabilmenizi sağlar. Elektronik fren güç dağıtım sistemi olarak Türkçeye çevirebileceğimiz EBD sistemi ise yüzey koşullarına göre otomobilin tekerleklerine farklı kuvvetlerde fren basıncı uygulayıp, aracınızın kaymadan durmasını sağlamaya yarayan bir sistemdir. Brake Assist yada Türkçe ifade ile fren destek sistemi ise, sizinn fren pedalına basma gücünüzü anlık ölçümlemelerle kontrol ederek frenleme gücünü ayarlamaktadır.

Aynı zamanda ESP yani elektronik dengeleme sistemi ile gelen tüm micralarda, özellikle virajlı yollarda yol tutuşu daha sağlam. Virajlarda veya tekerlerin farklı koşullarda kaldığı durumlarda ister frenleme ister hızlanma durumu olsun elektronik dengelemeyi sağlana sistemdir ESP. Frenleme sırasında her tekere farklı frenleme dağıtarak, gaza basılı ise her tekere farklı tork dağıtarak otomobilinizin zor koşullarda kaymadan ve yoldan kpmadan kesintisiz sürüşünüze imkan sağlamaktadır.

Minimum dönüş çapı 4,5m ile sınıfının lideri olan Micra, elektrikli direksiyon sistemi sayesinde sıkışık şehiriçi yollarda rahat manevraya, uzun yolda ise konforlu bir sürüşe imkan vermekte. Ön, yan ve perde hava yastıkları standart donanım olarak yer alması ve yolcu hava yastığı kapatma düğmesi ile Nissan güvenliğe verdiği önemi göstermiş.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.