Viessmann

Viessmann Şirketler Grubu uluslararası alanda lider ısı tekniği sistemi üreticilerinden biridir.Dr. Martin Viessmann’ın 3. kuşak temsilcisi olarak yönettiği firma 1917 yılında kurulmuştur. Grup cirosu yaklaşık 1,7 Milyar Euro’dur ve firma bünyesinde yaklaşık 8.600 kişi çalışmaktadır.


Almanya, Fransa, Kanada, Polonya, Avusturya ve Çin’deki 16 üretim merkezi, toplam 37 ülkedeki satış organizasyonları ve dünya çapında 120  satış bürosuyla Viessmann uluslararası bir firmadır. Viessmann cirosunun %60′lık bölümü ihracattan elde edilmektedir.kombi-markasi-tavsiyesi-viessmann

Viessmann, Türkiye’deki faaliyetlerine %100 Alman sermayesi ile 1994 yılında başlamıştır. Şirket merkezi İstanbul – Ümraniye’dedir, İstanbul – Merter, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Adana, Konya ve Kayseri’de bölge müdürlükleri mevcuttur, 2001 yılından bu yana LG sistem klimalarının da distribütörlüğünü üstlenmiştir. Viessmann Türkiye modern, çevre dostu bir ısı tekniği kültürü için sorumluluklarının bilincinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Isıyı konforlu, ekonomik ve çevre dostu şekilde üretmeyi ve ihtiyaçlara en uygun hale getirebilmeyi Viessmann ailesi geleneksel bir görev olarak benimsemiştir. Viessmann, ısı tekniği alanındaki farklı ürün çeşitleriyle, müşterilerine tek elden, çok yönlü, mükemmel bir hizmet götürmektedir.
Viessmann güncel ürün programı 1,5 – 20 000 kW güç aralığında çok basamaklı bir program sunmaktadır:
Sıvı ve gaz yakıtlı, yer ve duvar tipi düşük sıcaklık kazanları ve yoğuşmalı kazanlar, ısı pompaları ve güneş enerjisi sistemleri bu mükemmel programa örnektir. Kontrol panelleri ve iletişim tekniğinin yanı sıra, birlikte mükemmel bir uyum içinde çalışan sistem tekniği komponentleri ürün programını tamamlamaktadır.
Çevre ve topluma karşı sorumluluğu, çalışanları ve iş ortaklarıyla kurduğu güçlü iletişimi, mükemmeliyetçilik çabası ve tüm iş süreçlerindeki yüksek verimliliği Viessmann’ın temel değerlerindendir. Ürünleri ve sahip olduğu tüm değerleri ile müşterilerine güçlü bir markanın özel faydalarını ve katma değerini vermek her bir Viessmann çalışanının, dolayısıyla firmanın ortak özelliğidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.