Önden Çekiş, arkadan direksiyon, yatık tekerler işte VELORIAN

Gün geçmiyor ki tasarımcılar karşımıza yeni, daha kullanışlı, daha farklı ve daha teknolojik bir tasarımla çıkagelmesinler. İşte tasarımcı Mantas Palima’nın Velorian ı da böyle bir konsept.


Görüldüğü gibi bisiklet yere yakan, pedalı üste, rahat sürüş sağlayan “recumbent trike” tarzda. Aynı zamanda katlanabilme özelliği de eklenmiş durumda.

Önden çekişli ön üst kısımda yer alan pedallardan elde edilen hareket gövde içerisinden ön tekerlere iletilmekte. Bu sayede güç kaybı minimize edilerek çekiş arttırılmış.

Arkadan Dİreksyonlu sürücünün oturma kısmının yanında yer alan kollar vasıtası ile verdiği dönme hareketleri arka tekerleri döndürmekte. Bu sayede manevra kabiliyeti artarken, aynı zamanda 10 derece eğimli olan arka tekerler sayesinde virajlarda daha stabil bir dönme sağlanabilmekte. Oturma koltuğu darbe sönümleyecek ve maksimum ergonomiyi sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Karbon ve fiber malzemelerden üretilen Velorian ı bir kaç hamlede kolaylıkla katlayabilmek mümkün.

Kargo çantasına koyularak da kolaylıkla taşınabilir. Oldukça küçülen velorian’ı ister otomobil bagajınızda isterseniz dar alanlara rahatlıkla saklayabilir veya taşıyabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.