Mini Rocketman Londra’da Yeni Yüzünü Gösterdi

Daha önce beklentilere rağmen firma tarafından askıya alınan Mini Rocketman, twitter’da paylaşılan fotoğrafları ile   Mini oyuna geri mi dönüyor diye düşünmemize neden oldu.

Twitter kullanıcısı @Conallmahon üzerinden paylaşılan bu resim ve Londra sokaklarında bir video çekiminde yer alan mavi ve kırmızı renklerle öne çıkan Mini Rocketman yer almakta. Henüz daha fazla ayrıntı yok ancak 2011 Cenevre Otomobil Fuarında tanıtımı sırasında giydiği gri ve siyah renklere haiz versiyonundan çok farklı yeni bir renk düzeni ile Mini Rocketman yeni versiyonuyla piyasaya sürülmeye hazırmış hissi vermekte.

Avrupa’da yeniden düzenlene araç değerlendirme programı ve çarpışma testlerinden geçer not alması çok zor gibi gözükmesi nedeniyle Rocketman projesinin iptal edildiği düşünülmekte idi. Rocketman, Mini Cooper hatchback modele göre 11cm daha kısa ve yarım santim daha ince olması nedeniyle mevcut paltform dışında yeni ve farklı bir platform üzerinde aracın yapımı çok pahalı bir hamle olurdu.

Henüz Mini tarafından onaylanmamakla birlikte Mini Rocketman’ın 2013 model olarak bu yıl sonlarında doğru piyasaya çıkacağı söylentileri var. Konsept olarak tanıtılan araç karbon fiber şasi üzerine inşa edilmiş iQ Scion tarzı 3+1 oturma düzeni olan bir yapıdaydı.

Ayrıca piyasaya çıkacak bu yeni modelin önümüzdeki yıllarda yola çıkacak diğer mini versiyonlarının çizgisini de yansıtacağı kesin. Mini kullanıcıları ve hayranları tarafından heyacanla takip edilen rocketman  aynı zamanda hybrit yada elektrikli versiyonları ile de gelecek.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.