“London Garden” Bisiklet Konsepti

Bu bisiklet kısaca hem bisiklet, hem elektrikli scooter hem de toplu taşıma araçlarında oturak.


2030 yılı Londra’sında nasıl araçların kullanılıyor olabileceği sorusunun cevabını tasarımcıların öngörmesi üzerine kurgulu ” Future City Mobility ” isimli tasarım yarışmasında derece elde eden bisiklet tasarımı “London Garden” yani “Londra Bahçesi”.

Bu bisiklet pedalları ile hareket ederken, aynı zamanda bu hareketi sahip olduğu jeneratör ile elektriğe çevirip bataryalarında topluyor. Diğer bir güzelliği ise tekerlerin orta kısmında bulunan solar paneller sayesinde güneşli günlerde ister park halinde olsun ister hareket halinde enerji üretip depolayabilmesi.

Bataryasında depoladığı enerji ile aynı zamanda bir elektrikli bisiklet olan tasarım, kolayca katlanıp saklanabiliyor. Otobüs, metro durakları vb. yerlerde hedeflenen standlarda yükselerek saklanabiliyor. Bu standlar da rüzgardan ve güneşten aldığı hareket ile bu yükselme vb. işler için gerekli enerjisini kendi üretiyor.

Bisiklet tasarımı ile harika iken, toplu taşıma araçları ile entegre edilebilmesi, kullanışlılığı, şehir yaşantısına yatkınlığı ve kolay saklanması ile ideal. Aynı zamanda hem pedal gücü ile hemde güneş enerjisi ile şarj edilmesi, siz bisikleti sürmeseniz dahi güneşi gördükçe bataryalarının dolması ile %100 çevreci bir tasarım.

 

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.