Hac Kura Sonuçları 2017

2017 yılı HAC Kuraları 23 Şubat tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığında bilgisayar ortamında yapılacak. Her yıl giderek artan Hac kurası bekleyen sayıları nedeniyle her yıl olduğu gibi 2 milyondan fazla hacı adayı ve onların aileleri heyecanlı bir bekleyişin sonunda gitmek bu sene nasip olacak mı sorularının cevaplarına ulaşacaklar.


2017 Hac Kurası Ne Zaman?

2017 yılı Hac Kura sonuçları ise 23 Şubat Perşembe günü saat saat 11:00 de çekilecek olup sonuçlara Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri dairesininin resmi sitesi olan hac.diyanet.gov.tr adresinden bakılabilecektir.2013-hac-kura-sonuc-sonuclari-kayit-acenta-tur-sirketi-umre-hacı-

Kurada HACca gitmeye hak kazanlar neler yapacak.

Kura sonuçları açıklanması ardından,başkanlığın belirleyeceği tarihler arasında kesin kayıt yaptırılacaktır. Bu tarihler arasında il müftülüklerine giderek kesin kaydını yaptıran adaylar, burada diyanet ile veya acenta ile gitmeyi tercih edeceklerdir.

Diyanet ile mi yoksa Acenta/Tur Şirketi ile mi gitmeli?

Benim kişisel deneyimimden acenta ile gitmenin daha verimli olduğu yönde. Orada kaç yıldızlı otelde, ne kadar uzaklıkta kalacağınızdan ziyade, mübarek topraklarda geçireceğiniz zaman içerisinde ne kadar ibadet yapabileceğiz, bu ibadetler için size verilecek bilgi ve rehberlik önemli. O nedenle bir ayağı bir cemeate bağlı olan hac ve umre organizasyonu düzenlemekte tecrübeli bir acenta-tur şirketi ile gitmekte fayda var. Zira bu tarz cemeat bağlantılı tur şirketlerinde çalışanlar normal şirket ve diyanet görevlilerine kıyasla, para için değil bir hizmet olarak görüp addettikleri için canla başla size yardımcı oluyorlar.

2017 yılı Hac kurası çıkan ve mübarek beldelere yolu düşen dostlarımızdan oralarda bize de bir dua edivermelerini rica eder şimdiden hacları Haccı Mebrur olsun dileklerimizi sunarız.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.