En Genç Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Tüm partilerin gençlik ve kadın kolları vardır malumunuz. Birisi hariç, LDP kadın ve gençlik kolları yok. Çünkü kadınları ve gençleri siyasetin ana unsuru saydığı için, sanki ayrılarmış gibi gösteren böyle bir oluşuma gitmemekte.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı
Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Kurulduğu 1994 yılından beri önce kurucusu sayın Besim Tibuk ve sonrasında ise şimdiki genel başkan Cem Toker ile siyasete devam eden ve her dönem seçimlere katılan Liberal Demokrat Parti, 2014 yerel seçimlerinde Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak genç bir ismi Makina Mühendisi Hakan Kaya gösterdi.

Daha öncede partide İl Başkan Yardımcılığı yapmakta olan Hakan Kaya mühendislik ve e-ticaret faaliyetleri yürütmektedir. bir kız çocuğu babası olan Hakan Bey, uzun yıllar yurt dışında bulunmuş, ticaretin ve siyasetin içinde yıllardır bulunmuş genç ve dinamik bir isim. Özellikle teşkilatmadan sorumlu il başkan yardımcılığı görevinde aktif kişiliği oluşturduğu parti teşkilatları ve sivil toplum kuruluşları ile ilişkileri ile dikkat çeken bir isim.

Çameli doğumlu olan ve Kocaeli üniversitesi mezunu olan Hakan Kaya, girişimcilere yönelik DEGİDED Denizli girişimciliği destekleme derneği, LESİAD Liberal esnaf sanayici ve iş adamları derneği gibi derneklerin kuruluş ve gelişmesinde katkıda bulunmuştur. Diğer taraftan eticaret hocası ismi ile oluşturduğu web sitesinde eticaret alanında faaliyet gösteren bir çok girişimciye destek olmaktadır. Denizli merkezli bir çok firma ve girişimin internetten satışa başlaması için öncülük, rehberlik etmiş ve mentörlük yapmıştır.


Denizli Büyükşehir statüsü kazanması ile ilk adaylığını açıklayan isim gerek parti teşkilatı gerek parti merkezinin teveccühü ile Denizli büyükşehir belediye başkan adayı olmuştur. Denizli için öncelikle şehir kültürünü daha sonra büyükşehir kültürünü oluşturmak öncelikli projeleri arasındadır.

Vizyonu ise Denizli yi dünyanın en yaşanılası kentleri listesinde ilk 20ye girmesini sağlamak olan Kaya, Pamukkale ve diğer Turizm kaynaklarını en efektif değerlendirmek, tarımda katma değeri yüksek ürünlere yönelmek, kırsal yaşamı geliştirmek, ev tekstili ve mermer sanayine öncülük etmek, kablo sanayini teknolojiyle daha haşır neşir etmek, belediyecilik anlayışını büyükşehire yakışır bir seviye getirmek ve tamamen şeffaf bir yönetim arzulamkatadır.