Devrim otomobilinin isim hakkı Etox’un!

Şu an dört kapılı bir otomobil ve bir mini ticari araç üretimi için çalışmalarını sürdüren Etox, yeni modellerini ‘Devrim’ markasıyla satışa sunacak.
Etox, 2007 yılında ilk spor prototipini yapmış olduğu otomobile Etox Zafer ismini vermişti. Şu an kullanılan 1.5 dizel motora sahip Etox Zafer, 5 ileri vites ve 150 beygir gücünde.


Hacettepe ve ODTÜ üniversiteleri ile işbirliği yapan Etox, şimdi de mini ticari ve 4 kapılı otomobil üzerinde çalışıyor. Firma, bu otomobillerde alternatif yakıt sistemlerini deniyor.

Etox Sorumlu Müdürü Tuncay Çoban, 2007 yılında otomobilin ilk prototipini ürettiklerini, 2008 yılında tip onay ve seri üretim belgelerini aldıklarını kaydetti.

1961 yılında Türkiye’nin ‘Devrim’ projesinin yarım kaldığını dile getiren Çoban, bu ismin kullanım hakkını satın aldıklarını dile getirdi. Üzerinde çalıştıkları otomobilleri ‘Devrim’ ismiyle piyasaya sunmayı düşündüklerini anlatan Çoban, “Etox için büyük emek verdik. 3 milyon lira Ar-Ge harcaması yaptık. Bunun karşılığında ülkemize spor Etox Zafer marka araç kazandırdık.” diye konuştu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.