Denizli’den Dünyaya Örgü Bebek Satıyor

Denizli’li ev hanımı Yasemin Kale, hobi olarak kızı için örmeye başladığı örgü bebekleri şimdi dünyaya satıyor.Bugün 6 yaşına gelen kızının sağlıklı oyuncak ve bebeklerle oynaması için, kızına hamileliği sırasında örmeye başlamış. O zamanlar bu Japon Amigurami tarzı denilen örgü bebekleri çok az kişinin yaptığını, şimdilerde ise sayılarının arttığını dile getiriyor.


denizliden-dunyaya-orgu-bebek-satiyor

Özellikle Çin menşeili çocuk sağlığına zararlı, kansorajen madde içeren, sağlıksız plastik ağırlıklı oyuncak ve bebeklerle kızının oynamamasını hedefleyerek yaptığı araştırmalar sonucu örgü bebek yapımına merak sarmış Yasemin Hanım. Zaman içerisinde çevresinden de gördüğü ilgi ile bu habiyi ticarileştirmiş. Bu girişimini internete de taşıyıp, Amerika’dan Iran’a kadar bir çok ülkeye de olmak üzere 1.200’den fazla örgü bebek satışı yaptı.

%100 SAĞLIKLI PAMUK MALZEMELER

Sağlıklı, hem bebek hemde doğa dostu malzemelerden, %100 pamuk iplikler kullaarak örgü bebekleri yapmakta. bebeklerin büyüklüğüne göre 1 gün ile 1 hafta arasında tamamlayabilmekte. Bu ürünleri sosyal medya ve yaseminkale.com sitesi üzerinden beğeniye sunan ve sipariş alan Denizli’li kadın girişimci aynı zamanda, örgü modellerini ve örgü bebek yapma konularını paylaştığı bir blog olarak da kullanmakta.

Bir ev hanımının hem çocuk büyütüp, hem hobi edinebileceğini, bu hobisini bir girişime dönüştürebileceğini ve internetin engin imkanları içerisinde bir e-ticaret sitesi ile satabileceği veya blog yazarak takipçiler edinip para kazanabileceğine dair güzel bir örnek. Aynı zamanda instagram, pinterest, facebook gibi sosyal medya kaynakları da daha fazla kişiye ulaşmak için günümüzün en modern araçları arasında.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.