Artık Bisikletler Mobil Şarj için USB Yuvası İle Geliyor.

Cep telefonu, akıllı telefonlar, mp3 çalar, tablet pc derken mobil cihazlar her geçen gün daha çok hayatımıza giriyor. Hayatın ayrılmaz bir parçası olageldi. Dolayısıyla bu cihazları şarj etmekte ayrı bir sorun olmaya başlarken, şarj sorununa çözüm her alanda çoğalırken şimdi bisikletler usb şarj portu ile geliyor.

Almanya ‘da 2004 yılında başladığı bisiklet üretimini her geçen yenilikler katarak geliştiren Silverblack Technologies firması, artık yeni nesil bisikletlerde USB portunun bulunacağını müjdeledi. Starke ismiyle çıkacak yeni nesil bisikletler üzerilerinde  USB yuvası ile gelecek. Bu usb yuvası sayesinde bisiklet sürücülerinin mobil cihazları bisikletleri ile şarj edilebilmesi sağlanacak.


Aynı zamanda sisteme entegre edilecek bir batarya sayesinde bisiklet hareket ederken üretilen enerji depolanabilecek, ve bisiklet durağan iken bu batarya üzerinden mobil cihazlar usb port üzerinden şarj edilebilecek.

10 km hızla sürülen 10 dakikalık bir bisiklet yolculuğu sırasında usb port üzerinden edilen şarj değerleri ile, cep telefonu ile 28 dakika konuşma, 37 saat bekleme sürelerini elde etmek mümkün olacak. Tabi ki hızın artması ile daha fazla enerji üretmek, dolayısıyla daha fazla şarj sağlamak mümkün. USB porta sahip bisikletler 2012 yazında Asya ve Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.